זהבה אדלסבורג – ימים רבים 

אוצר: אריה ברקוביץ 

פתיחה יום חמישי, פברואר, 2019  שעה 20:00  

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

“ימים רבים” הוא מייצב המורכב מעבודות דו ותלת ממדיות. אני עוסקת בו בכוחות הפנימיים הפועלים בי בשעת היצירה באמצעות שתי דמויות בדויות – בראש ובראשונה ה”עלמה” וכן ה”סופר”, המחזיקות בשני קטבים: נשיות וגבריות, תוקפנות ועדינות, אקטיביות ופאסיביות, זקנה ועלומים. מייצב זה מתמקד ב”מסעותיה” של ה”עלמה” (מייצב קודם הציג את “הולדתן” ורב גוניותן של שתי הדמויות).

ההליכה במייצב מדמה נתיב לא ליניארי המזמין למעין טקס התבוננות לא רק בעבודות עצמן, אלא גם בתהליכי ההתהוותן, בחשיפת הלא מודע, בתהליכים רגשיים, בחיים ומוות ובמשמעותם של מיתוסים.

העבודות פותחו בתהליך מתמשך של הרס עבודות ישנות ובנייתן מחדש, בצירוף חומרים חדשים. הן מכילות דימויים שנוצרו בהשראת תולדות האמנות, תרבות וטבע וכן דימויים שעלו באופן ספונטני. הן מכילות תצלומים של חלקי עבודות קודמות וכך הן מצטטות את עצמן במהלך ארס פואטי ומשמרות זיכרונות של מקומות, תקופות, מיתוסים, מטענים ביוגרפיים ועבודות שיצרתי בעבר.

הבניה מתוך ההרס משקפת תהליכים נפשיים ומנטליים ומתמודדת עם שתי הדמויות, העלמה והסופר, כמעין אלטר אגואים. הן מתגלגלות זו מתוך זו, בדומה לתופעות אבולוציוניות המתרחשות בטבע, בפסיכולוגיה ובספרות, וכן בשימוש המשני בחומרי הבנייה המוכר בארכיאולוגיה. החיבור של החומרים בעבודות הוא חיבור גולמי שאינו ממזג את החלקים לגוף אורגני אחד ולכן מזמין אפשרויות קריאה מגוונות.

(מודעה)

Accessibility