גניזה  الكتب المقدسة TBQ

שחר מרקוס ונזקת אקיג’י- בכורה עולמית, תערוכת וידאו.

קיר אמנות: עתר גבע – פעפוע

 

אוצרת: שירה פרידמן

פתיחה – יום חמישי, 11 באפריל, 20:00

בכורה העולמית של עבודות הוידאו ומופע של שי בן צור

 

גלריה שכטר, שלוש 42, פינת רחוב אילת 57, נווה צדק, תל אביב
מעבר הולכי רגל וכלי רכב מגשר שלוש חסום, ניתן להגיע למרכז מרחוב אילת.

הכניסה חופשית

 

גניזה TBQ

גלריה שכטר גאה להציג בבכורה עולמית את הטרילוגיה “TBQ” של האמנים הבינלאומיים שחר מרקוס ונזקת אקיג’י. בתערוכה יוקרנו זו לצד זו שלוש עבודות וידאו אשר צולמו ביער בן שמן, איסטנבול ורומא. העבודות עוסקות בטהרה, טומאה וגניזה של ספרים ביהדות, באסלאם ובנצרות. תערוכה זו נוצרה מתוך מחקר הבוחן את ההבדל בין תרבויות ודתות ביחס לספרי הקודש. השאלה שעולה מעבודות אלה היא, האם ספר קדוש יכול לאבד מקדושתו וכיצד אפשר לשחזר קדושה כזו?

במהלך מחקרם  הבינו היוצרים שישנם נקודות השקה רבות בין היהדות לאסלאם בקשר לסוגיה הנוגעת ל”היפטרות” מכתובים שבלו ושאין בהם עוד צורך. ביהדות סוגיה זו הובילה

לפתרון הגניזה ואילו באסלאם פתרון זה מוכר, יחד עם עוד פתרונות אחרים אפשריים. בנצרות לעומת היהדות והאסלאם המילה הכתובה פחות קדושה והיא כלי דרכו אפשר להגיע אל הקדושה המתגלמת בגופו של ישו.

שחר מרקוס ונזקת אקיג’י הם אמני פרפורמנס בינלאומיים אשר חשים שיש קרבה בין ריטואלים דתיים החוזרים על עצמם לבין המעשה הפרפורמטיבי (מיצג). שיתוף הפעולה בין שחר מרקוס היהודי ונזקת אקיג’י המוסלמית אשר נשואה לנוצרי במשך השנים בנושאים רבים הוביל אותם בעבודה זו לבחון את הדתות מהם הם צמחו ולנסות להבין את המקום הרגשי – אישי שמייחס קדושה לספרים עתיקים.

התערוכה משתתפת ביריד צבע טרי 2019.

נעילת תערוכה: 3 ביוני 2019

 

אירועים בתערוכה:

12.4- 12:00- שיח גלריה בהשתתפות שחר מרקוס ונזקת אקיג’י, והאוצרת שירה פרידמן. הכניסה חופשית

14.5- 20:00- רוביק רוזנטל- קידוש וחילון בשפה העברית. מחיר 20 ש”ח

 

 

קיר אמנות מארח את עתר גבע בתערוכה פעפוע

 

קיר האמנות החדש של גלריה שכטר מציג מדי חודש יצירות של אמן או אמנית. האמן השני שיציג הוא עתר גבע. עתר יציג שני ציורים גדולי מימדים ומיצב אצות.

(מודעה)

Accessibility