גילה רוסו – צימט  -פרטים מספרים   

אוצר: אריה ברקוביץ  

פתיחה יום חמישי,  2 מאי, 2019  שעה 20:00 

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

סדרת העבודות details tales    פרטים מספרים, המוצגת בבית האמנים בתל אביב, מורכבת מקולאז’ של דימויים שנחתכו ונגזרו מתוך עבודות ישנות שנעשו על ידי גילה רוסו צימט בין השנים 2007-2010.

” העבודות בוחנות פרטים מתוך מציאות חיי. תהליך של גזירה וחיתוך ידני של העבודות בהן ציורים, רישומים, והדפסים על נייר, נועד לחלץ חלקים שהיו משמעותיים ומשפיעים בחיי ולהציבם מחדש במציאות חדשה ועכשווית. גזירה והדבקה מחדש, מזרימה תנועה וחיים לתוך הדימויים. רצף שהיה נפרם מחדש”

גילה רוסו צימט מפרקת ומרכיבה מחדש חלקים שהיו להם חיים והקשרים אחרים. התוצאה שמתקבלת היא של פרשנות אישית מחודשת לעבודותיה שכעת מורכבים מרבדים חדשים ובלתי צפויים.

בתהליך הגזירה והקריעה של הנייר, האמנית בוחנת תהליכים צורניים ודימויים שיצאו מהקשרם המקורי כשהיא מעניקה להם משמעות חדשה בהתייחס לזיכרונות אישיים ומושגיים.הפרוק והחיבור מחדש של עבודות עבר מביא לידי התפתחות רעיונית חדשה כשתהליך העבודה מהווה מעין מעבדה אמנותית ורגשית בה האמנית גוזרת וקורעת חלקים מעבודותיה במטרה להרכיב מהם יצירה חדשה בעלת משמעות חדשה פילוסופית, פסיכולוגית ואמנותית.

תהליך ההשחתה של העבודות הוא גם חוויה משחררת, ניתוק זמני מהעבר על מנת ליצור מרקם חדש ומרענן. תהליך העבודה הפיזי והרעיוני מייצר מעורבות נפשית ומנטאלית שנושק לתת מודע ודומה לתהליך אבולוציוני של אורגניזמים בטבע . ניתן לראות בפרוק והרכבה של העבודות עיסוק בחיים ומוות כמילה ופריחה.

גילה רוסו צימט בחרה במדיום הקולאז’ לתאר מציאות מכיוון שהוא מפר את היחס בין מציאות לייצוגיה. הקולאז’ לא שייך לרשות המקור ולא לרשות היצירה המחודשת.הקולאז’ מפרק את הדימוי מזהותו הקודמת ומייצר אופציה שלישית, דימוי במרחב חדש מתחזה שטוען כי הוא הדבר האמיתי.אבל יתכן כי הדימוי החדש שנוצר מתאר דווקא ערגה פואטית והוא מאוד זמני ומשתנה.

ניתן לראות במקבץ עבודות הקולאז’ גם סוג של רקמה שנעשית בעמלנות ובדייקנות מוקפדת. חיבורי הקולאז’ של דימויים זה לזה מדמה תפירת המחט שננעצת בנייר במהלך תפירת הסדקים והפצעים ומביעה את הכאב שבעשיית היצירה והבאתה לידי שלמות.

(מודעה)

Accessibility