על שיער ורחצה – וריאציות

תערוכה קבוצתית

אוצרים: אירית לוין, אריה ברקוביץ

פתיחה: יום חמישי, 21 נובמבר 2019, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

רלי אברהמי, איל אדלר קלנר, אילונה אהרון, אביטל בורג, מיכל ביבר, דגנית ברסט, גליה גור זאב, עולא זייתון, מרסל ינקו, פמלה לוי, נטע ליבר שפר, יוסי מרק, ורדה סאנד, מרב סודאי, רם סמוכה, ישראל פלדי, טסי כהן-פפר, אהוד פקר, שוש קורמוש, גידי רובין, משה רוזנטליס, איל ששון.

התערוכה הקבוצתית עוסקת במוטיבים של רחצה ושיער מנקודת מבטם של עשרים ושניים אמנים ואמניות בני כמה דורות, המוצגים בציור, בצילום, באובייקטים ובווידאו.

שיער הוא נושא המעסיק את האמנות עוד מימי מצרים העתיקה, ומהווה בתרבויות השונות  אלמנט חשוב בשפת דימוי הגוף. אוצרות תערוכה בנושא  שיער ורחצה, מנסה להרחיב את השיח על התופעה התרבותית של משמעות הגוף ואיבריו, כמעבירי מסרים רגשיים בעלי סמליות מורכבת וחושפנית.

אמני התערוכה מתכתבים בעבודותיהם עם תמות של שיער, דימויי גוף ורחצה הרווחות בתולדות האמנות. הם עוסקים במחקרים צורניים וקולוריסטיים, בוחנים גבולות ומעברים, מתעדים טקסים וייצוגי יופי ומגדר ומשלבים ליריות, סרקזם והומור עצמי.

 

האמנים מתעדים פעילויות אינטימיות במרחב הבית כמו התבוננות מוקפדת במראה ההיולי של השיער בעת יקיצה בבוקר, שגרה יומית של רחצה, נוסף על ציורים מבוימים של מודל בחדר האמבטיה הפרטי ובסטודיו. המרחב הציבורי אף הוא משמש מקור נרחב להשראה: טקסי ההיטהרות במקווה, בבית המרחץ, וייצוגי מתרחצים במקורות מים ממגוון נקודות.

(מודעה)

Accessibility