סיון כהן – מצולות

אוצרת: ג’ניפר בלוך

פתיחה: יום חמישי, 9 יולי 2020, בשעה 20:00

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

רישומי “תכשיט” מורכבים. העבודה נעשית באמצעות צבעים מתכתיים על גבי ניירות שחורים בעלי פורמט זהה. ברישומים קיים שילוב בין אלמנטים מופשטים לבין צורות פיגורטיביות מזוהות כגון: ספינה, כנפיים, גלים, צמחיה ועוד.

העבודות הן ביטוי של דימויים פנימיים ויזואליים. הן יוצרות תחושה של עולם קסום, לא מציאותי, סוג של חלום חידתי. לדברי סיון, רוב עבודותיה נעשות מאישון לילה עד עלות השחר, בשעות של דימדומים, של ניתוק מן החיים היומיומיים, שעות בהן שולטת ההזיה.

הקסם בהן מודגש ע”י השימוש בצבע מתכתי – כסף, זהב או נחושת. צבעים אלה הם בהירים ומחזירי אור ובכך הם מעצימים את הניגוד בינם לבין המצע השחור. המאבק בין החושך לאור, בין הגשמי לרוחני, קיים בעבודות של סיון בתנועת הקו ה”רוקד” שהיא יוצרת וכן בניתוק של הדימוי מן הרקע שלו. לדימוי אין עבר. הוא מופיע מתוך השחור ואין לנו דרך להבין או לדעת מאין הוא מגיע.

הדימוי העיקרי בתערוכה הוא הספינות והוא מטאפורה למסע רוחני, שהופך לדימוי, כשלא ברור לאן הספינה שטה. לפעמים יש והספינה יורדת למצולות ופעמים אחרות היא נמשכת אל האור. המסע שלה הוא פנימי והדימויים נאספים אל תוך הספינה או אל החלל בו היא נמצאת.

אוצרת ג׳ניפר בלוך

Accessibility