ביאטריס בן מאור – מקבץ בפורמט קטן

אוצרת אירית לוין

18.3.2021-10.4.2021

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

תערוכתה של ביאטריס בן מאור בבית האמנים מפנה זרקור אל מקבץ עבודות נייר קטנות, בעיקר מיניאטורות שבהן נצרבו רשמי נוף ודימויים של כלבה האהוב. לדבריה “מיניאטורה היא עולם ומלואו, אבל בקטן”.
בן מאור הייתה חברה ב”אגודת אמני המיניאטורות בישראל”  בשנים 2003–2015, ובמסגרתה השתתפה בתערוכות נושא קבוצתיות בארץ ובחו”ל. העמותה הישראלית הייתה קשורה לעמותה הבין-לאומית   World Federation of Miniaturists.
הכלב מנדי מצויר בעטי דיו שחורים ממספר זוויות במרכז הקומפוזיציה. הוא מושא להתבוננות, מתועד בבית האמנית בכמה תנוחות: שרוע על הרצפה; שוכב על צידו בתנומה; מתבונן החוצה ורגליו על אדן החלון, ברישום כמעט מופשט. העבודות המוצגות בתערוכה הן חלק מסדרה רחבה בנושא, הלוכדת מראות משגרת יומו של מנדי בסביבה האישית.
עבודות הנוף בצבעי המים נוצרו אף הן בהליך של התבוננות. הן אווריריות ומעניקות תחושת מרחב על אף מידותיהן הזעירות, בעיקר בציורים שבהם מופיעים המים והשמיים, בטונליות עדינה המתפרשת ללא סימון גבולות. במרבית העבודות האמנית מחלקת אינטואיטיבית את הנייר לקומפוזיציה לפי פרופורציות “חתך הזהב”.
תווי הטבע המקומי נשקפים ביצירה בין ריכוז לבין צמצום; ההרים, הצמחייה המשתרגת או העץ הבודד המוטבעים בנוף, על רקע שקיפות השמיים, הים וקו האופק החופשי. בן מאור יוצרת תחושת התרחשות על ידי האור המשתנה ומפיחה דינמיות במרחב הקטן.

Accessibility