אוקי שוורץ / בקטנה

אוצרת: דניאלה טלמור

פתיחה: יום חמישי, 27 מאי, בשעה 19:30

    27.5.2021- 19.6.2021 

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

ציורי נוף חופשיים מדיטטיביים בפורמטים קטנים אנכיים היוצרים סביבה, באווירה של חלום

 

בסטודיו של שוורץ לובשים רעיונותיה עור וגידים, צבע, השראה ואווירה. כאשר הם קמים לחיים חודרים לתוכם רכיבים מתוך חייה של האמנית, לצד צורות ואסוציאציות שמקורן במלאכת הציור. כך עולים על הבד המראות המרהיבים של  הנופים בוריאציות שונות בשפע של גווני הקשת. המציאות החדשה המתהווה ביצירות אלה קוראת דרור לצורות השונות, בעוד היוצרת שלהם שומרת על כתב יד אופייני המייחד את יצירתה, ומשמש לה ככלי ביטוי עצמי בלתי אמצעי.

עבודותיה של שוורץ מייצרות יופי שוקק חיים. הן הולמות בצופה אך במקביל גם חותרות לעורר בו הנאה אסתטית. הציורים הללו הם הפרטיטורה המוזיקלית של האמנית המזמינה את הצופה להתנועע על גבי משטח הציור, על פני הרמוניות של משפחות צבע המונחות לצד דיסהרמוניות של קונטרסטים צבעוניים. משטח הציור הוא במת התרחשות שעליה משתעשעים כתמי צבע ומשיחות מכחול במשחקים של כיוון, עובי ושכבות. הכתמים והקווים המתגוששים על פני במה זו מושכים ודוחפים, מפגינים יכולת קבלה או דחייה, ויוצרים ביניהם יחסים הרמוניים או דיסהרמוניים, היררכיות דינמיות ומעצבים יחסי כוח משתנים.

הציורים של אוקי שוורץ אינם מתמקדים במראות נוף מסוימים אלא מטיילים בין התרחשויות ציוריות מופשטות. מבעד לציורים ניבטת פילוסופיית חיים הנמסרת מתוך פרספקטיבה אינדיווידואלית, ומתוך השקפת עולם זו מנסה שוורץ להעלות על הבד, בכל ציור וציור מחדש, נוף של געגוע. כך, כל ציור מבקש לתת ביטוי פלסטי לתחושות וחוויות שהצטברו אצלה לאורך השנים כולן.

צילום: איציק כהן

דניאלה: 0544628022

Accessibility