חביבה גולדפרב – תערוכת יחיד

אוצרת חנה ברק אנגל

פתיחה: יום חמישי,  26  אוגוסט  2021, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

חביבה גולדפרב בתערוכת יחיד חדשה צבעונית ועשירה מביאה בפנינו את מיטב יצירתה מהתקופה האחרונה. הטכניקה המשמשת את האמנית הנה מוכרת ופשוטה אך התוצאה משובבת לב ועין. העושר החומרי הזורם ביצירות המוקפדות מעיד על מקצועיות. השליטה ולו החלקית בזרימת הצבעים קובעת את איכויות הציור. התואם בין הצבעים עצמם מבטא מצבים קיומיים מתוך עמקי תחושותיה של היוצרת ופועל בהרמוניה אסתטית נעימה לעין.

שורשיו של הציור המופשט בסוף המאה ה-19, קנדינסקי מהבולטים בעשייה זו ניסה לנתח את ההשפעות של המרכיבים השונים בציור מסוג זה מתוך מטרה לאפשר הבנה כלשהי של יצירות אשר היטיבו להפעיל את הרגש אך לא את ההיגיון. בשלב כלשהו בשנים מאוחרות יותר נתפס המופשט כאינטלקטואלי, וכתוצאה מכך גם כאלטיסטי על פני היצירה הפיגורטיבית.

היטיבה האמנית למצוא את שפתה האישית בתוך ים היצירה המופשטת, שבה היא מצליחה ליצור עומסי צבע יפהפים דמויי תכשיט כמעט, ואשר בה היא מבטאת את תחושותיה ואת עולמה הפנימי. שילובי הזרימה הצבעונית אשר התקשו על פני הקנווס יוצרים הזמנה כמו מהפנטת לעונג ויזואלי של עושר והתרוממות הנפש. האפשרות לשקוע אל תוך היופי המעודן המונח לעינינו מביאה את הצופה לתחושת עונג הנובעת מתוך ההשתקעות ביצירה, מעקב אחר מרכיביה וקליטת התחושות האופטימיות מלאות החיות המוטמנות בה.

                                                                                                                      חנה ברק אנגל

Accessibility