אודליה אלחנני  – הכתובת על הקיר 2021

פתיחה: יום חמישי,   23 דצמבר 2021, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

לא תרצח, כתובת עשויה מסריגה מחוטי צמר שמביעה מחאה חברתית על האלימות ההולכת וגוברת בחברה הישראלית במיוחד אלימות נגד נשים , אלימות ברשתות החברתיות ואלימות פוליטית .

הכתובת שבאה כתגובה לנעשה בחברה עשויה מחוטים שנפרמים ומהווים מעין אלגוריה להתפוררות החברתית וגם מאזכרת כתובות אחרות שנעשו באמנות הישראלית כמו העבודה האיקונית של משה גרשוני מי ציוני ומי לא שנכתבה ישירות על הקיר.

הציווי  ” לא תרצח ” הינו  הדיבר השישי בעשרת הדיברות שעל פי המקרא צוו  על עם ישראל במעמד הר סיני , נמסרו כשהם חרוטים  על לוחות הברית ,ונחשבים לחוקת העל של היהדות.   רצח על פי הרשב”ם הוא גרימת מוות לזולת ללא סיבה, ועל פי הפרשנים לא רק רצח  ישיר אסור, אלא גרימת מוות לאדם גם באמצעות אמירה.

כל פרט בחברה המודרנית חשוף באופן יום יומי למידע על מעשי רצח  מסוגים שונים ובהקשרים שונים: רצח אגב ביצוע עבירות אחרות, רצח במשפחה, רצח פוליטי, רצח על רקע שנאה, רצח לאומי ויש למצער, עוד דוגמאות  רבות .

העבודה היא הכתובת שעל הקיר, ומיועדת לעורר בצופה מחשבות ואסוציאציות בהקשרים אלו על רקע האיסור המוחלט הקיים מזה אלפי שנים ” לא תרצח”!

המבקרים בתערוכה, מוזמנים להיות  חלק פעיל בתהליך החשיבה  והשיח, מוזמנים להציע את פרשנותם האישית,  ולהעלות על הכתב את האסוציאציה הראשונה שלהם למראה הכתובת שעל הקיר. התוצאות יהוו בסיס לתערוכת המשך.

בסיום התערוכה, האמנית תעלה לאתר שלה את תוצאות ההצבעה ותפרט מה היה בבסיס ההחלטה שלה על ביצוע העבודה, ומה המסר אותו התכוונה להעביר.

 www.odeliaelhanani.com/Heb/News.php

העבודה עשויה צמר ונסרגה על ידי האמנית  בטכניקת קרושה.

Accessibility