צלקת

אוצרת: נורית טל טנא

אידית פישר כץ, אייל ברטוב, אריאן ליטמן, בועז לניר, ורדה כהנא, זיו קורן, חן שפירא, מירה מיילור, פיני מוזס סילוק, פריד אבו שקרה, קארן גילרמן, ראובן קופרמן, שירה נפתלי

פתיחה: יום חמישי,   19 מאי, 2022, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

 

את מיכל פגשתי במסע לאפריקה. היא באה אלי עם אור עיניה הכחולות. בחיוכה הרחב ועורה המצולק. כשמביטים בה ברגע הראשון עולה סקרנות, הצפה של פחדים ושאלות. מיכל כמו השמש – הדבר המעורר לנעוץ בו את מבטך ולבהות, אך גם האסור מפאת הנימוס, בו-זמנית.

מיכל פז יעקבסון, המכונה: “נס רפואי”, הינה הפגועה הקשה ביותר מאירוע הטרור שהתרחש ב-21.11.2002, בקריית יובל, שבירושלים. אירוע שבו השתנו חייה. במהלך השנים שחלפו, מיכל חווה תהליך שיקום ממושך הכרוך בטיפולי גוף ונפש רבים.  לאורך התהליך היא מחפשת אחר משמעות החיים הנסתרת. הצלקות הרבות שהצטלקו על נפשה וגופה הן תעודת הזהות שלה. לדבריה: “צלקת – תנועה מקובעת בציר הזמן המבטאת דיסהרמוניה ובו בזמן מייצגת שלמות ויופי. כנקודה המתעדת חוויה בזמן“.

תערוכה זו מטרתה העלאת מודעות וריפוי, ה”צלקת” מסומנת בהקשריה החברתיים, התרבותיים, האסתטיים, הרפואיים, הפוליטיים ועוד. החל מהתייחסות לשבטים הפראיים מהעבר בהם הצלקת כאות כבוד, לתואר וליופי ועד לימינו בהם רובנו מסתירים את אותן הצלקות שבנו, הנפשיות והפיזיות, משא של זיכרונות.

נורית טל-טנא – אוצרת

Accessibility