מחווה לכדור הארץ/הגרסה הישראלית

אוצרות: שרי פארן, אילנה כרמלי לנר

פתיחה: יום חמישי,  14 יולי 2022, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

 

מקורות כדור הארץ מנוצלים באופן אגרסיבי ומזלזל ע”י בני האדם. מהירות והכמות של מה שהאדם לוקח לעצמו מהטבע מציב את כדור הארץ במקום שמעולם לא חווה.

תערוכת “מחווה לכדור הארץ /הגרסה הישראלית”, תערוכת עיצוב בר קיימא באה להצביע על כך שבני האדם הפכו את כדור הארץ לחצר האחורית, למקום שאליו לא מתייחסים, מנצלים את משאביו וזורקים אליו את הפסולת ללא מחשבה על העתיד. כדי להתמודד עם הסכנות שמזמן לנו העתיד עלינו להתגייס לשינוי מהפכני של אורחות חיינו, לנצל את הטכנולוגיה של היום על מנת ליצור פתרונות חדשים וברי קיימא לעיצוב. להתבסס על חומרי בנייה ירוקים, ניצול אור השמש, בניית בתים חכמים עם צריכת חשמל נבונה ושימוש בחומרי פסולת ממוחזרים על מנת ליצור פרטי ריהוט. אנו זקוקים לעיצוב הגורם לשינוי, עיצוב שהופך להיות חוד החנית לשינוי תודעה.

אנו מבקשות בתערוכה זו לשפוך אור על הנושא על ידי יצירת אובייקטים חדשניים לעיצוב המכבדים את הסביבה שלנו. שיתפנו מעצבים מדיספלינות שונות, מעצבים ישראלים (גם כאלו שחיים מעבר לים) מוכרים, כאלה שפחות וסטודנטים לעיצוב, בתערוכה זו שתעזור ולו במעט להתניע את השינוי בכדור הארץ למעננו ולמען הדורות הבאים.

שישים וחמשה המעצבים הישראלים שהוזמנו להשתתף בתערוכה הינם מתחומיי העיצוב השונים הבאים לדבר על השראה מהטבע, קיימות, מחזור, אחריות חברתית, אכפתיות וייצור הנשען על עבודת יד, חיבור בין חומרים קיימים, פיתוח טקסטיל ובדים מחומרים אורגניים לשם יצירת עיצוב שימושי חדש. אלו מעצבים שאכפת להם מכדור הארץ שלנו, הלוקחים אחריות על החומר שממנו מעצבים את המוצר ובוחרים בחומר ירוק, ממוחזר ופיתוח חומרים שהינם ברי קיימא.

אנו רואות בתערוכה זו חלק מהחובה שלנו לעסוק בקיימות ובאיכות הסביבה שבה אנו חיים. מחזור ותיקון זה יותר מאשר טרנד הם הופכים להכרח. זהו האני מאמין של שתינו שרי פארן ואילנה כרמלי לנר אוצרות התערוכה ושל כל משתתפי התערוכה החשובה זו.

אנו מודות לכל מי שעזר ואפשר את קיום תערוכה חשובה זו בהתנדבות ובאכפתיות:

אריה ברקוביץ מנהל ואוצר ראשי של בית האומנים, אדר’ אודי קרמסקי

ראש מחלקת עיצוב פנים ב-HIT .על עיצוב התערוכה, אריאל שטרוך-

על התמיכה הדיגיטלית, מיכל סדן על היח”צ, ענת נגב על הלוגו, אושרת

סמנט – פיור פרינט בע”מ על הדפסת הטקסטים, אילן בזה ראש מחלקת

עיצוב אופנה בשנקר, שלי סתת קומבור ראש מחלקת צורפות ועיצוב

אופנה בבצלאל, עופר זיק ראש מחלקת עיצוב תעשייתי ב HIT

Accessibility