רעש סטטי  – אריאל מיודוסר

אוצר: אריה ברקוביץ’

פתיחה: יום חמישי, 8 ספטמבר 2022, בשעה 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

“רעש סטטי” – תערוכת פורטרטים עצמיים של אריאל מיודוסר העשויים מציור דיגיטלי ומסאונד אלקטרואקוסטי. חומר הגלם הויזואלי הוא הפיקסל, אותה נקודת אור בודדת המוצגת ללא שום תחפושת, אשר איננו מחקה מדיות אחרות כמו משיכת מכחול או פחם – אלא הוא הדבר עצמו. חומר הגלם של קטעי הסאונד מבוסס ברובו על קולו של מיודוסר, המעובד עד כי לפעמים הוא לא מזוהה כקול אנושי, אך נושא עדיין את החום והרטט של המקור.

הצבעוניות בעבודות מעניקה להן אופי אקספרסיבי וסוער, המנוגד לדימוי המקובל של קור וניכור המיוחס בדרך כלל לשפה הדיגיטלית.

מיודוסר מעיד על עצמו ועל יצירתו: “אני אמן עמלני. אני מייצר עומס. …אני עובד על כל פיקסל בציור ואחר כך מגדיל אותו כדי שיבחינו בו ובאיכויות שלו. הציורים שלי לא שקטים, ללא קשר לנושא שלהם. הסאונד הוא גלי אויר, הוא מסע של גילוי ועונג. גם בציור וגם בסאונד יש נקודת התחלה, אך התוצאה הסופית לא ברורה לי מראש. אני שומע את העבודות תוך כדי ציור ורואה אותן תוך כדי הלחנה. הן משקפות את התזזיתיות שבתוכי, את חוסר השקט”.

נושאי העבודות נעים בין חלומות, פנטזיות, התייחסויות תרבותיות והתבוננות פנימה, והן מציגות פנים רבות של האמן בהתאם לזמן ולהלך הרוח בהם הן נוצרו.

ההתבוננות בציורים והאזנה לקטעי הסאונד יוצרים חוויה חדשה: הציור הסטטי מתחיל לנוע מול העיניים וממזג לתוכו את ממד הזמן. תוך כדי האזנה העיניים מטיילות עליו ומגלות עוד ועוד פרטים המתחברים להתרחשויות בסאונד. הסאונד עצמו – לעתים אבסטרקטי ולעתים מתחבר למנגינה או מבנה שאפשר להיאחז בהם, לעתים בונה מתח ולעתים מרפה, וביחד עם הדימוי הוויזואלי מאפשר לצופה להתנתק מהסביבה לכמה רגעים ולרחף בחוויה עוטפת ורב חושית.

Accessibility