ינאי יחיאל: הכלה הופשטה עירומה

 תצלומים 2014 2009

אוצר: יואב שמואלי

פתיחה: חמישי, 15 בינואר, 2015 בשעה 20:00

 

גלריה P8 , יהודה הלוי 79 (בחצר),תל אביב.

שעות פתיחה: ד’-ה’15:00-19:00, ו’-שבת 15:00-11:00.

הכלה הופשטה עירומה / The Bride Stripped Bare, תערוכת צילום של ינאי יחיאל, תפתח ב 15 בינואר בגלריה השיתופית P8  שיחיאל נמנה עם חבריה. בתערוכה אותה אוצר האמן יואב שמואלי, יוצגו תצלומי דיוקנאות ועירום של ידידים מזדמנים ואנונימיים, לצד דמויות מוכרות ודוגמניות מקצועיות.
יחיאל מתכתב לעתים בתצלומיו עם ענקי תולדות האמנות – הצלם רוברט מייפלתורפ, והציירים קאראווג’יו, אדואר מאנה(“אולימפיה”).

אחת האיכויות הבולטות לעין בעבודותיו של יחיאל הן האינטימיות והנינוחות אותן מקרינים המצולמים: יחיאל מספר על קרבה ייחודית המתרחשת והמאפשרת את אותה פתיחות.

“אירווינג פן, ריצ’רד אבדון, רוברט מייפלת’ורפ, פאולו רוברסי ושאר אורקלים עם מצלמה ונצרה פתוחה, נתנו את פרשנותם לשרטוטו של דיוקן מסעיר, מרגש  ואלמותי. ינאי יחיאל מוסר ב”הכלה הופשטה עירומה” גרסה אישית וישראלית ומרחיבת לב – יחיאל הוא האמפתי בצלמים – כולל עוד פריצת דרך קטנה אך גדולה להיסטוריה הכחושה של צילום העירום המקומי. יחיאל מסתופף לשעה ארוכה בחלל הסטודיו שלו עם מי שלכד ברשת העכביש הרכה שלו; השאר הם אלכימיה והיסטוריה על גבי נייר לבן. יחיאל הרגשי והיצרי מוציא את המצולמים שלו מאופקים להפליא, כמעט נינוחים, שלמים עם עצמם; דבר כנראה לא באמת קרה; המתח הזה הוא הפיל שבחדר. ועדיין בקצה, יש אישיות וחיים. גברים ונשים, עור ואור, נעורים ומיניות והבטחה לחיים ארוכים ומרגשים, ומשהו קורן, וחסד הצד הטוב. שם תפגשו את יחיאל בסוף היום.”  כותב יואב שמואלי.

ינאי יחיאל, בוגר בית הספר קמרה אובסקורה, מצלם עבור מגזינים בארץ ובעולם.
בארבע השנים האחרונות הוא בעל טור שמתפרסם מדי שבוע במוסף הארץ, “ענייני פנים”. זוהי תערוכת היחיד השנייה שלו.

 נעילה : 14.2.2015

(מודעה)

2 2013 (3)ינון

Accessibility