עירית כתב  –   צומח,דומם

אוצר אריה ברקוביץ

 

פתיחה יום חמישי 25 ינואר, 19:30

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

 

בסדרת העבודות המוצגת בבית האמנים בתל אביב, עוסקת עירית כתב בטרנס פוזיציה ציורית, צומח שהופך לטבע דומם.

סדרת הציורים בהם נראים אגרטלים או מיכלים מהם פורצות לאוויר צורות אמורפיות, פעמים צבעוניות ופעמים מונו כרומטיות, ברישום שנעשה לא פעם על ידי חריטת הצבע וגילוי המרקם הגולמי של הבד, מביעים תחושת חיות חיונית, ויטאליות מחודשת של הדימוי הטבעי. ציורי הטבע הדומם שמקפיאים מצב פיזי מסוים הופכים דרך ידה המיומנת של האמנית, לצומח מטא פיזי בעל עומק רוחני .

עירית כתב עובדת בפורמטים קטנים וכמעט אחידים. היא מייצרת סדרות בטכניקות שונות: שמן על בד, אקוורל, וגירי פסטל. לכל סדרה טכניקה ואופי שונה של טיפול בהתאם להבעה האמנותית שהאמנית מעוניינת להעביר לצופה. יש שהציור בנוי מחריטה ומריחה דקה של צבע, ויש כאלה כתמיים וכאלה שהם צבעוניים או מונו כרומטיים.

הפורמטים הקטנים והטכניקות הציוריות העדינות, דורשים מהצופה מבט אינטימי והתייחדות עם היצירה תוך תשומת לב לכל פרט וקו הבונים אותה.

השימוש בסדרתיות ובמחזוריות של העבודות כמו גם הטכניקות והפורמטים , יוצרים צורך להתמזג עם היצירות ועם האופי הרוחני של הצומח המבוית שמייצג עולם צמחי מורכב מפרטים . עירית כתב מבקשת לשים לב לפרטים. כל פרט בטבע הוא יצירה בפני עצמה, חלק משלם גדול יותר כמו שכל עבודה במערכת הסדרתית של התערוכה היא חלק מהשלם של התצוגה כולה.

אריה ברקוביץ

אוצר

(מודעה)

 IRIT KATAV

Accessibility