“היופי בָּהּ” – תערוכה של שולי בורנשטיין וולף

ליווי אוצרותי: ורה פלפול.

 

7 במרץ עד 30 במרץ 2018

מתחם גן העיר תל אביב

במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי 2018 בגן העיר תל אביב

 

התערוכה “היופי בָּהּ” של האמנית שולי בורנשטיין וולף, מציגה תשע תחנות של אובייקטים ומיצבים העשויים כולם מחומרים המיועדים למחזור וחפצים של readymade, ועושה שימוש בחומרים יומיומיים תוך הוצאתם מהקונטקסט המקורי. היצירות, שהשארותיהן שאובות מעולם ה”קראפט”, עוסקות ביופי, באורמנטיקה ובאסתטיקה מוקפדת, ומתבססות על צורות החוזרות על עצמן בחומרים שונים שיש בהם עוצמות נשיות, כמו גם רוך.

מיצבי ענק יוצגו ברחבי גן העיר, בשטחים הציבוריים כמו גם בתוך חללי החנויות, על הרצפה או תלויים מהתקרה, להנאת הקהל. בין המיצבים: סדרת דמויות מיניאטוריות עשויה כולה פקקי ובקבוקי בושם, אשר רגע לפני השלכתם לאשפה, הפכו לדמויות נשים וגברים מגונדרים, ריאליסטיים והומוריסטיים; שטיחי שתי וערב צבעוניים, קערות ענק ומייצבים נוספים מקרטונים, ניירות ז’ורנאלים וחומרים מתכלים שתחת ידי האמנית הפכו לחגיגיים ומהודרים; סדרת עבודות מסינרי מספרה חד פעמיים מפלסטיק שהפכו למלאכת מחשבת של קשרים וחיבורים היוצרים תפרחות לבנות וסמיכות; פסלים סביבתיים מקופסאות נעליים; כובעי נשים מעניבות גבריות; מיצגי נייר נושכים עשויים מכרטיסי ביקור של נערות ליווי; “דוקים” אמנותיים מגיליונות ווג מגולגלים ועוד.

כחוט השני, נושא היופי, האסתטיקה, יופיין של נשים באשר הן, עובר בין כל המיצבים הללו המשולבים בין החנויות והחללים הציבוריים של גן העיר. בתוך כל היופי והאסתטיקה מובלעות תימות נוספות הקשורות לניסיון לייצג את האיום הקיים בעולם רווי צריכה המאיים לפגוע באיזון אקולוגי, תימות הקשורות לניצול הדימוי הנשי וניצול נשים בכלל והדרך להתגבר ולרפא את מפגעי העולם ואת החלשים והחלשות בו. שולי בורנשטין-וולף, בעזרת שימוש בחומרים ובמלאכות יד עמלניות, יוצרת עולם דואלי, שביר ומתכלה, כאמצעי ביטוי לכל אלה.

האמנית מתייחסת לפן הסביבתי: “מזה שנים אני אוספת חומרים שרוב בני האדם זורקים ללא מחשבה או הבחנה על הנזק הבלתי הפיך לסביבה, והופכת אותם לאומנות. במיצבים שאני מציגה בגן העיר אני רוצה להביע את תחושת הריקנות הדוממת שאחרי השימוש במוצרים שמילאו את חיינו בצבע עד ‘אתמול’. את הצער תרגמתי ליצירה, כי אני לא עוצמת עיניים ואומרת ‘זה לא יעזור’. אני לא עוצרת! ומאמינה שדרכי יבוא שינוי”.

* במהלך ימי התערוכה יתקיימו בגן העיר מפגשי שיח גלריה וסדנאות בלעדיות של האמנית, ליצירה הרמונית עם הסביבה. פרטים במקום.

מופעים פתוחים לקהל הרחב של תיאטרון פלטרפורמא החברתי-אקטיביסטי המקדם נשים נפגעות אלימות

מכירות שההכנסות מהן מוקדשות לעמותת “לא לאלימות”. ועוד

לכל האירועים: הכניסה חופשית.

במסגרת הפעילויות הנוספות:

המשאית השקופה – מתחם חוויתי שבו יוצג מיצג הבשמים של האמנית שולי בורנשטיין וולף. במשאית תופעל עמדת איפור מפוארת ומקושטת פתוחה לקהל הרחב, בניצוחן של בנות עמותת פלטפורמא, שיאפרו את העוברות והשבות. חינם.

דוכן המתנות החברתיות – בדוכן מתנות מיוחד במתחם גן העיר יימכרו מרצ’נדייזינג מיוחדים ומפתיעים שיצרה האמנית שולי בורנשטיין וולף במיוחד ליום האישה. ההכנסות מהמכירות יועברו לעמותת “לא לאלימות”.

מבצעים מיוחדים בחנויות גן העיר – חנויות גן העיר יקיימו לרגל יום האישה מגוון מבצעים ייחודיים, ופעילויות, ליום שכולו חוויה לאישה. פרטים בחנויות.

גן העיר תל אביב, אבן גבירול 71. www.city-garden.co.il

 

unnamed (5) DSC_7129 DSC_5582

Accessibility