דוד פדר / אבסטרקציה

אוצרת: דניאלה טלמור

 

פתיחה: יום שבת, 12 במאי 2018, בשעה 11:00

גלריה עין הוד

התערוכה אבסטרקציה של דוד פדר מציגה ציורים ססגוניים אבסטרקטיים, כאשר כתמי צבע תזזיתיים כמעט פיסוליים יוצרים את בסיס הקומפוזיציה של הציור. עבודות השמן על בד מבוצעות בצבעים מרהיבים המפגינים תעוזה רבה, ומבטאים את השפה האישית שפיתח האמן לאורך השנים, שפה קולוריסטית בעלת תו מזהה ונוכחות. בשפה זו, האבסטרקטית לחלוטין והבנויה היטב, הציורים עשויים כתמי צבע, שהונחו בתהליך אינטואיטיבי על הבד.

פדר מצייר בסטודיו שלו במרומי הכרמל, מתוך חופש אמיתי הנותן דרור לדמיון חסר גבולות. העבודות המוצגות בתערוכה מורכבות מסימנים פיזיים שהוא הטביע על גבי הקנבס, סימנים של נוכחות המופיעים כהוכחות לקיום. הכתמים הצבעוניים החופשיים הנוצרים בתהליך מהיר ואינטנסיבי, מאפשרים לו לתת ביטוי אינטואיטיבי לפנטזיות, ולמראות מהזיכרון ומתת ההכרה.

ציורים אלה הם כפרטיטורה המוזיקלית של האמן, המזמין את הצופה להתנועע על גבי משטח הציור, על פני הרמוניות של משפחות צבע לצד דיסהרמוניות בקונטרסטים צבעוניים. פדר רואה במשטח הציור במה של התרחשות שעליה משחקים כתמי צבע, היוצרים כיוונים מגוונים. על פני במה זו מתגוששים הכתמים והקווים, מושכים כל אחד לכיוונו, מפגינים יכולת קבלה ואי קבלה, יוצרים יחסים הרמוניים ודיסהרמוניים, ומעצבים יחסי כוח משתנים. ציורי השמן המופשטים של דוד פדר משקפים את זירת המאבקים שבין אדם לסביבתו, את ההתגוששות המתמדת שבה מתעצבים יחסיו עם סביבתו, עם אנשים אחרים, עם העולם האופף אותו ועם עצמו.

נעילה : 30.5.18

צילום: דוד פדר

 (מודעה)

60x50 114 דוד פדר 1 דוד פדר 4

Accessibility