ענת פרופר גולדנברג

אוצרת דניאלה טלמור

פתיחה יום חמישי,   4 אפריל, 2019  שעה 20:00 

בית האמנים ע”ש זריצקי ,תל אביב, אלחריזי 9

ב-ה 13:00-10:00, 19:00-17:00 ו’ 13:00-10:00 ש’ 14:00-11:00

ענת פרופר גולדנברג משיקה תערוכת יחיד בבית האמנים בתל אביב. בתערוכה מוצגת סדרת עבודות הדנה ביחס שבין האדם לסביבתו המתועשת, הדורסנית והמסואבת, מנקודת מבט נשית-אישית, המאירה את הפרט, זה הקטן והנחבא, באור נגוהות, החושף את פנימיותו, כמו זהב טהור.

התערוכה, Beautiful, Broken Me מייחדת את היופי האינטימי, המהותי. היא תרה אחרי החמקמק והנסתר מן העין ומשקפת אותו בשלל טכניקות. תערוכה זו מהווה נקודת ציון בעבודתה של פרופר גולדנברג, ומציגה הרחבה של תחומי יצירתה. לצד עבודת שמן מרהיבה Soft”” בה מתואר ענן ורוד מונומנטלי ומטפטף, מוצגים פסל, רישומי עפרון על נייר, ועבודות רנטגן בקופסאות אור. העבודות טווות דיאלוג בין הנראה לנסתר – הגלוי והפלאי.

בתוך דגם אנטומי של טורסו אדם, שנעזב ונמצא בשוק הפשפשים, יצקה האמנית יחידת ברונזה פנימית. טוטם של מטרות אדומות בעבודות של עיפרון על נייר מתנוסס לגובה על הקיר, וניתן להבחין שאחת המטרות טרם הושלמה. צילומי רנטגן ישנים מוצגים בקופסאות אור, כמו מוזאיקה בצבעי זכוכית, מיטיבים להראות את היופי החבוי, בשיקוף אנטומיה רפואית-מדעית.

 מפת גוף-אדם, שנמצאה ברחוב יפואי, חושפת את אבריהם הפנימיים של זכר ונקבה. העבודה בצבע שמן סמיך, מחזקת את שאיפת האמנית ליצירת דרמה החושפת ומגלה את פנימיותה. השתקפות של מפת גוף האדם חרוטה גם על שני לוחות פליז גדולים צרובים בחומצה. בכל אחד מהם, קו מתאר חיצוני בלבד  תוחם את פנימיות גופם של זכר ונקבה, כמו בתחילת הבריאה.

ענת פרופר גולדנברג, ילידת 1971, היא ציירת, אמנית רב תחומית ופעילה סביבתית המפתחת דרכים להעלאת מודעות סביבתית באמצעות האמנות. בימים אלה עובדת על מיצב סאונד בשם ״תיבה״ שיוצב באתרים שגורמים לערעור המצב האקולוגי של החברה בארץ ובעולם.

(מודעה)

Accessibility