Mixed Impressions ינאי קלנר I נרדין סרוג’י I נריה שוחט I מור רימר I שירן יצהרי I תמר בנאי

ממש ערב תערוכות הבוגרים של בתי הספר לאמנות (ואחרי התערוכה החלשה להביך  של בוגרי התואר השני בבצלאל) מוצגת בשער 3 בחיפה תערוכה של אמנים צעירים שבגרו בשנים האחרונות וחלקם עדיין לומדים. יש לה את ההרגשה של רעננות וחיפוש וחוסר יומרה, המרכיבים שחסר ולעיתים קרובות בתערוכות בוגרים של השנים האחרונות . המקום עצמו, היבריד של גלריה, חנות ומרכז קהילתי  הפך לחלל מרשים בזכות פתיחה של קיר והרחבת חלל התצוגה לקומה שניה .למרות שהתערוכה לא עוסקת במוצהר בסביבה הקרובה לה ,העיר התחתית בחיפה נראה שהמקום מהדהד בה היטב על המרופט והמטופח שעוד מתערבבים בו.

 Nardeen Srouji נרדין סרוג'י ללא כותרת  מיצב  ברזל, דליים, בטון וצילום  2017 גובה: 3.3 מ

Nardeen Srouji נרדין סרוג’י
ללא כותרת
מיצב
ברזל, דליים, בטון וצילום
2017
גובה: 3.3 מ

ינאי קלנר מציג את רפסודה מיצב פיוטי שנראה כמשחק ילדים שיש בו גרעין אפל : על שטיח קרוע מפרש פלסטיק גלי ירוק ,קרש ובלוק שבור מתווים  חלומות על שטיח מעופף ועל פיראטים. קלנר  יוצר רגע בו  יצירתיות  נוגעת בפטאתיות ,התחושה שיש כשרואים משחקי ילדים במשכנות עוני.

 ינאי קלנר Yanai Kellner רפסודה  מיצב תלוי מקום  2017

ינאי קלנר Yanai Kellner
רפסודה
מיצב תלוי מקום
2017

ב SE4 1AJ תמר בנאי עוקבת גם אחרי  תחושה דקה,שברירית בעבודה העשויה חתיכות קטנות של קרמיקה שעל קיר ומשטח עץ יוצרות את מה שנדמה כשרידים של דגם שלם שנשחק, נמחה , נאכל בשיני הזמן. זו עבודה עדינה כמעט נעלמת  כמו שבלונה מתגלה על קיר של בית ליפול.

 תמר בנאי  Tamar Banai 2017

תמר בנאי Tamar Banai
2017

במה שהופך לאמירה על פרספקטיבות תרבותיות נריה שוחט משוחח על גלגל האופניים של דושאמפ העבודה הראשונה של דוּשָאמפ שהייתה readymade. (הפֶּסל המְקוֹרי מ 1913 אבד, ודושאמפ יצר לאורך השנים מספר “העתקים”) . העבודה עוסקת  בעצירה ותנועה , השְרפרף כניגוד לגלגל, ובמלאכותי: הכסא   היוצר הפרדה מובחנת והגלגל המגביר מהירות. שוחט יוצר אשליה של תנועה של החדר סביב מרכז הגלגל על ידי צילום מול מראה

 ינאי קלנר Yanai Kellner רפסודה  מיצב תלוי מקום  2017

ינאי קלנר Yanai Kellner
רפסודה
מיצב תלוי מקום
2017

העמוד האינסופי (הידהוד רחוק לברנקוזי) של דליי עירבוב מלט הוא  האלמנט הבולט במיצב של  נרדין סרוג’י.המיצב יפה, מהוסס , ויכול להתפרש באופן רחב בהרבה מהטקסט הנלווה לו המדבר על “חוויה של גלות ועקירה”  של האמנית כפלסטינית .

ללא אוצר. שער 3רחוב שער פלמר 2  עיר תחתית, חיפה

 

 

לניוזלטר הפירסומי השבועי של “החלון” בנושאי אמנות, אירועים ותערוכות חדשות –    www.smadarsheffi.com/?p=925  (הרישום נפרד מהרישום לבלוג )

לקבלת הודעות לגבי סיורי אמנות מיוחדים עם ד”ר סמדר שפי, כולל סיור בביאנלה בונציה באוקטובר 2017 וכן הדרכה לפני נסיעה לביאנלה לנוסעים עצמאיים אנא כיתבו ל
 thewindowartsite@gmail.com
ד״ר סמדר שפי

ד״ר סמדר שפי

סמדר שפי היא המייסדת והאוצרת הראשית של CACR – המרכז לאמנות עכשווית רמלה והאוצרת לאמנות עכשווית במוזיאון בית ביאליק בתל אביב. היא מבקרת אמנות וחוקרת של אמנות ותרבות עכשווית. לשפי תואר שלישי בתולדות האמנות מהאוניברסיטה העברית והיא מרצה בבית הספר לעיצוב וחדשנות במכללה למנהל בראשון לציון ובמסגרות חוץ אקדמיות בהן ‘בית לאמנות ישראלית’.
שפי הייתה מבקרת האמנות של עיתון הארץ בשנים מ-1992 עד 2012, ושל גלי צה”ל מ-2007 עד 2023.

אפשרויות שיתוף:

השארו מעודכנים - בלוג החלון

אנא הכניסו את כתובת המייל שלכם ושימו לב: כדי לסיים את תהליך ההרשמה עליכם לאשר את המייל שתקבלו מהאתר
To join The Window mailing list please type your e- mail address and confirm. Note: you will receive notifications only after you confirming an e- mail sent to you from The Window

ארכיון פוסטים

פוסטים אחרונים

Accessibility